O festivale


Festival Voicingers vznikol aby poskytol prístup k najoriginálnejším a pripravovaným hudobným projektom, v ktorých element improvizácie je osou a kľúčom k sviežosti pri tvorbe hudby. Okrem propagácie mladých profesionálov a ich spolupráce s etablovanými muzikantmi, festival Voicingers funguje v prospech tých, pre ktorých je hudba životná cesta a majú osobný prístup v tvorbe. Preto festival:

 • Organizuje International Jazz Contest for Singing Musicans od roku 2008 v meste Żory, Horné Sliezko, Poľsko.
 • Vychováva mladých muzikantov s rôznorodosťou v individuálnych a skupinových aktivitách počas workshopov. Dychové aktivity, improvizácia, rytmická kompetencia, relaxačné tréningy, telesné vedomie, hranie v hudobných zoskupeniach a spev v zboroch patria medzi hudobné zručnosti, na ktoré sa zameriavajú workshopy v Jazz Collective Interaction and Open forms a Music Makers Vocal Scene Workshops. Kurzy pre pracujúcich muzikantov ako aj pre neprofesionálov sú vedené medzinárodnou skupinou spevákov a inštrumentalistov z rôznych oblastí jazzu a improvizovanej hudby.
 • Zapája do hudobného vzdelania celé rodiny. S Art Classes for Kids umožňuje festival Voicingers pre rodičov presvedčiť sa, ako ich deti zažívajú všetky druhy umeleckých aktivít. Pri objavovaní rôznych aspektov živej hudby a taktiež počas koncertov Voicingers sa vytvárajú nové putá medzi rodičmi a ich deťmi.
 • Propaguje mladú generáciu výkonných umelcov prostredníctvom koncertov organizovaných na festivale Voicingers a počas International Jazz Contest for Singing Musicians a JazzBus ShowCase za účasti novinárov, promotérov a organizátorov iných hudobných festivalov, a taktiež na podujatí Voicingers on Tour na sérii koncertov a workshopov v krajinách: Poľsko, Slovensko, Rusko, Ukrajina, Česko, Maďarsko, Francúzsko, Veľká Británia, Gruzínsko, Čína, Korea.
 • Buduje platformu medzinárodnej spolupráce medzi hudobníkmi, promotérmi, novinármi vydavateľmi, festivalmi, jazzovými súťažami a klubmi, ktorých cieľom je vytvoriť reálne príležitosti pre interkultúrnu výmenu myšlienok prostredníctvom hudby.
 • Oživuje miestne komunity na Summer Art Camp, ktorý poskytuje bezplatný aktívny prístup k všetkým druhom sebazdokonaľovania.
 • Zabaví počas série koncertov na mnohých miestach v mikroregióne Żory. Live Music Nights je scéna pre jam sessions, prístupná počas celého trvania festivalu Voicingers, pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť a hrať, či spievať.

V Košiciach sa festival začal organizovať v roku 2018. Tento rok sa bude jeho pokračovanie konať v dňoch 11. – 15. septembra 2019.

O workshopoch

Festival Voicingers On Tour organizuje hudobné workshopy, ktoré sú vedené umelecky aktívnymi európskymi jazzmanmi s pedagogickou skúsenosťou (spevákmi a inštrumentalistami). Sú určené pre ľudí, ktorí spievajú a hrajú na hudobné nástroje (pre amatérov aj študentov hudobných škôl a konzervatórií). Cieľom workshopov je prehĺbiť kontakt svlastnou muzikálnosťou. Účastníci pracujú v jednej alebo dvoch skupinách - deti (vo veku 7-15 rokov, ak je dopyt) a dospievajúci s dospelými (vo veku 15 rokov a viac). Súčasťou workshopov bude spev skupinových piesní a hranie na etnických perkusiách. Každý účastník bude mať možnosť hrať alebo spievať v sprievode bicích, basgitary a gitary. Workshopy pre deti a dospelých sa konajú súčasne. Séria workshopov bude ukončená skúškami na záverečný koncert adolescentov (dospelých) a detí. V priebehu troch dní po vyučovaní môžu hrať študenti s lektormi počas klubových večerov so živou hudbou (jam session). Okrem študentského koncertu v posledný deň podujatia sa budú konať tri majstrovské koncerty lektorov.

Prihlásiť sa

Vyplniť prihlasovací formulár do 5. septembra 2019.

Čítať e-maily

Podrobne si čítať správy, ktoré budú chodiť zadanú emailovú adresu.

Zaplatiť poplatok

Prevodom na účet uhradiť účastnícky poplatok (detaily sú uvedené v úvodnej e-mailovej správe).

Zaškrtnúť v kalendári

Workshopy pre účastníkov štartujú v stredu 11. septembra v dopoludňajších hodinách a pokračujú celý týždeň.

Prihlasovací formulár


Projekt je spolufinancovaný vládami Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom Vyšehradských grantov z Medzinárodného vyšehradského fondu. Poslaním fondu je rozvíjať myšlienky trvalo udržateľnej regionálnej spolupráce v strednej Európe.

Lektori

 • Grzegorz Karnas – spev (PL)
  Spevák narodený v Hornom Sliezsku v Poľsku, v rodine bez hudobných tradícií. Karnas spolupracoval s poľskými jazzovými legendami a špičkovými umelcami európskej jazzovej scény.
 • Alan Wykpisz – kontrabas (PL)
  Jeden z najoceňovanejších jazzových hudobníkov mladej Poľskej generácie. Vyštudoval Hudobnú akadémiu v Krakove a v súčasnosti je študentom Jazzového Inštitútu v Katoviciach. Je členom High Definition […]
 • Igor Hnydyn – bicie (UKR)
  Bubeník, skladateľ, jeden z najrenomovanejších ukrajinských jazzovych hudobníkov, vyštudoval  Štátnu hudobnú akadémiu v Ľvove (oddelenie perkusií). Hlavným projektom, na ktorom sa podieľa je ShockolaD. Je spoluzakladateľom a […]
 • Jana Bezek – piano (SK)
  Slovenská klaviristka a skladateľka, plne oddaná hudbe, inšpirovaná poľskou jazzovou scénou. Výštudovala Akadémiu hudby v Krakove, venuje sa sólovému hraniu a improvizovanej hudbe, ako aj štúdiu […]
 • Grzegorz Masłowski – bicie (PL)
  Bubeník, ktorý vyštudoval Hudobnú akadémiu v Katoviciach aj v Krakove. Pôsobí na jazzovej scéne v Krakove. Je držiteľom mnohých ocenení. Rovnako individuálnych ako aj člen kapely […]
 • Manu Domergue – spev (FR)
  Hrá na melafón a spieva. Vyrástol v umeleckej rodine. Vyštudoval klasiku a jazz na konzervatóriu vo Valencii, bol držiteľom Fullbrightovho štipendia. Spolupracoval s jazzovými osobnosťami na […]
 • Edilson Sanchez – perkusie (COL)
  Kolumbijský basgitarista, gitarista a perkusionista. Vyštudoval jazzový inštitút na Hudobnej akadémii v Katoviciach. Pochádza z hudobnej kultúry, ktorej hlavným prvkom je rytmus improvizovaný podľa špecifických štruktúr. […]

Program

No Events on The List at This Time

X