Bjorn Charles Dreyer (1968): Making music with computer and electronics

TERMÍN WORKSHOPU: 20. AUGUST, 11:00, Kasárne/Kulturpark

Hudobník, skladateľ narodený v USA, žijúci v Nórsku. Je absolventom University of Agder a Norwegian Academy of music. Na nórskej a svetovej scéne pôsobí viac ako 20 rokov.

Bjorn je typickým predstaviteľom špecifického prístupu nórskych hudobníkov vychádzajúceho zo špeciálneho nórskeho fílingu, umocneného spoločným povedomím, úzkou spoluprácou, zdieľaním hudobných prostriedkov a technologickej aktuálnosti. Na svojom workshope vás vtiahne do svojho sveta prepájania zvuku elektrickej gitary, elektroniky, IT technológii a dolovania zmysluplných a pôsobivých hudobných a zvukových prostriedkov. Naučí vás ako mať pod kontrolou zvuk a všetky jeho zdroje.

Spolupracoval: Mari Boine, Eivind Aarset, Annbjørg Lien, Xploding Plastix, Anneli Drecker (Bel Canto), Silje Nergaard, Kris Kristofferson, Gareth Jones (Depeche Mode) Rita Eriksen, Jan Bang, Erik Honoré, Iver Kleive, Madrugada, Sissel, Sigbjørn Nedland, Scott Gorham, Kjetil Bjørnstad, Kristiansand Symphony Orchestra a mnohými ďalšími. Pre Hevhetiu vydal album wESTAMAN.

Komunikačný jazyk workshopu je angličtina a budú sa konať 20. augusta 2020 o 11:00 v priestoroch Kasární/Kulturparku (miestnosť upresníme neskôr). O aktuálnych informáciách vás budeme informovať, prostredníctvom Vami zadaného e-mailu. Vstup na workshopy je po prihlásení sa voľný.

Najneskorší možný termín prihlásenia je 31. júl 2020.

  • Hudobné schopnosti

    V nasledujúcich riadkroch prosím definujte vaše hudobné vzdelanie, vami preferovaný nástroj a hráčske schopnosti a skúsenosti. Tieto údaje nám pomôžu lepšie štruktúrovať priebeh workshopov. Ďakujeme.
  • Popíšte svoje hráčske schopnosti, zručnosti, členstvo v hudobných zoskupeniach, či účasť v hudobných súťažiach.
X