august, 2020

22aug11:0011:50Event CancelledArve Henriksen (NO) - In the moment of an idea (ONLINE)Workshop 511:00 - 11:50 Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2

Event Details

Absolvent Trodheim Conservatory. Pravidelne spolupracuje s velikánmi svetového jazzu, improvizovanej hudby ale aj mnohých iných žánrov: Nils Petter Molwær, Bill Frisell, Maria Schneider, Misha Alperin, Jon Balke, Trygve Seim, Iain Ballamy, David Sylvian, Jan Bang, Tygran Hamasyan, Trio Mediæval, Terje Rypdal, John Paul Jones ale aj renomovanými svetovými bigbandami, symfonickými či komornými orchestrami.

Je členom kultového zoskupenia Supersilent.

Spolu s Davidom Kollarom pre Hevhetiu nahrali 3 albumy (počas podujatia bude premiérované albumy Sculpting in Time na vinylovej LP a CD Unespected isolation.

Arve je charizmatický hudobný inovátor, stojaci pevne v hudobnej štruktúre nebojacej sa z nej však častokrát unikať a vracať sa do nej s neobyčajne presvedčivou schopnosťou vycítiť ten správny moment návratu a okamžitej interakcie uchopujúcej každý práve prichádzajúci hudobný motív či zvukový impulz, harmonicky a nenútene tak, že hudba zhmotnená v okamžiku je uchopiteľne komunikatívna a krásna.

Nepostrehnuteľné množstvo úkonov, myšlienok a mikro až nano impulzov, veľmi zručne, funkčne a pritom logický vrství, usporadúva a v zápätí opúšťa aby ich niekedy počas koncertu alebo v budúcnosti inkarnoval do nových súvislosti alebo nálad. Používa na to širokú škálu výrazových prostriedkov, od rýdzo akustických, cez akusticko-modulovaných netradične použitím svojho nástroja (trúbky), hlasu, vokalízy či perkusívneho používania vlastného tela, ale aj live samplingu, computerovú moduláciu, reťazca efektov a elektronických či iných technologických zariadení a programov.

Na workshope vás pustí do svojej kuchyne, naučí vás čo to obnáša, aby ste to všetko mali efektívne pod kontrolou ako byť pripravený uchopiť čaro „here and now“ a pritom podporiť spoluhráča, a ako sa vzájomne posúvať a užívať si krásnych momentov permanentných zrodov.

Linka na prihlásenie sa na workshop

Arve Henriksen (1968) – In the moment of an idea

Time

(Saturday) 11:00 - 11:50

Location

Kasárne/Kulturpark

Kukučínova 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X