august, 2020

19aug13:0022:00AudioFeel - opening / otvorenieprednáška/diskusia13:00 - 22:00 Pavilón November, Kukučínova 2

Event Details

A presentation of hi-fi technology, spatial acoustics and their influence on the quality of experience of reproduced as well as live music.

When music is fun… – what do we mean by that? Simply and briefly, we think that people should first and foremost enjoy music. It should be a pleasant and relaxing experience, whether it’s a heavy-metal blast or a jazz classic. Easy, fun and nice feelings.

Then we have sound, the carrier of music. The ideal situation is when sound is able to convey the kind of music the composer intended us to hear. We’ll be glad to help you find a solution enabling you to enjoy your music.

The main theme of this year’s Festival will be the complexity of the audio chain. Our presentations, demonstrations and discussions will reveal everything about it, especially the great influence it can have on the quality of your experience, whether you’re listening to a recording or playing the music yourself.

We’ll show you how the acoustics in a room can be modified. One possibility is to adapt the space itself using special acoustic panels, but another is to influence listening quality by changing the acoustics using software which modifies the signal precisely to suit the measured parameters of a specific room. We’ll also take a look at the audio components themselves, and not just the amplifier, speakers, CD player or record deck, but also the fundamental impact which often-underestimated components like cables and network filters, and of course the recording quality itself, can have on the reproduction quality.

Come and listen for yourself to sound which is in tune with the music…


Prezentácia HIFI techniky, akustika miestnosti a jej vplyv na kvalitu zážitku pri reprodukcii alebo tvorbe hudby.

Keď hudba baví… čo si myslíme, že to znamená? Jednoducho a stručne si myslíme, že hudba má človeka v prvom rade baviť. Má byť pôžitkom a relaxáciou. Či už je to metalový nášup, alebo jazzová klasika. Pohoda, zábava a príjemné pocity.

Potom tu máme zvuk. Je nositeľom hudby. Ideálne je, aby zvuk vedel preniesť z hudby to, čo autor zamýšľal. Radi vám pomôžeme nájsť riešenie, pri ktorom vás bude hudba baviť.

Hlavnou témou tohto ročníka bude komplexnosť audio reťazca. Prezentácie, ukážky a diskusie odhalia čo všetko, a aký veľký vplyv to má na kvalitu zážitku pri reprodukcii, alebo tvorbe hudby.

Ukážeme si úpravu akustiky miestnosti. Ako je možné upraviť priestor pomocou špeciálnych akustických panelov, alebo ako bude vplývať na kvalitu posluchu úprava akustiky pomocou softwaru, ktorý upraví signál presne podľa nameraných hodnôt v konkrétnej miestnosti. Taktiež si ukážeme, že audio-komponentom nie je len zosilňovač, reproduktory, CD prehrávač či gramofón ale, že zásadný vplyv na kvalitu hudby majú často podceňované komponenty ako káble, sieťové filtre, či kvalita nahrávky a iné.

Príďte si aj Vy vypočuť zvuk, ktorý ladí s hudbou…

Opening hours / Otváracie hodiny

 • 19.8.2020 – 13:00-22:00
 • 20.8.2020 – 10:00-22:00
 • 21.8.2020 – 10:00-22:00
 • 22.8.2020 – 10:00-22:00

Počas otváracích hodín mimo čas kedy budú prednášky a prezentácie sa zástupcovia firmy Audiofeel budú k dispozícii na individuálne konzultácie.

Lectures / Prednášky

19.8.2020

 • 13:00 – akustika priestoru – prednáška a diskusia
 • 17:30 – Peter Katina (SK) – Music ZOOM – Nordic

20.8.2020

 • 10:00 – komplexnosť audio reťazca – prednáška a diskusia
 • 15:00 – Krzysztof Kobylinski & Jan Veľbacký presents brand new CD SPERO

21.8.2020

 • 10:00 – akustika priestoru – prednáška a diskusia

22.8.2020

 • 10:00 – akustika priestoru – prednáška a diskusia
 • 14:30 – Ivan Csudai – prezentácia reedícia kultových albumov
 • 16:00 – Julo Fujak – Sonic Photography as a Trace of Kairos prednáška a prezentácia nového CD

Time

(Wednesday) 13:00 - 22:00

Location

Pavilón November

Kukučínova 2

Comments are closed.

X