august, 2020

20aug12:0012:50David Kollar (SK) – Speaking by tones, showing by pictures (film music)Workshop 212:00 - 12:50 Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2

Event Details

David je experimentálny gitarista a skladateľ, ktorý sa v poslednej dekáde zaradil medzi najvplyvnejších európskych avandgardno-jazzových tvorcov. Úspešne sa mu podaril prienik na svetovú scénu. Spolupracuje s jej najvýznamnejšími reprezentantmi (Arve Henriksen, Pat Mastelotto, Eivind Aarset, Christian Fennesz, Trey Gun, Erik Truffaz, Marco Minnemann či Steven Wilson. Je autorom filmovej a scénickej hudby.

Jeho vývoj od jazzrocku k vytvoreniu si osobitého štýlu v najprogresívnejších trendoch a zásadný prienik z medzinárodného pohľadu je fascinujúci. David vydal pre vydavateľstvo Hevhetia doposiaľ 13 albumov a jednu knihu.

O vzťahu medzi pohyblivým obrazom a filmovou hudbou sa toho povedalo a napísalo mnoho, v každom období vývoja filmu možno identifikovať určité majoritné dominantné trendy a súbežne s nimi minoritné pokusy, zamerané na hľadanie nových možností komponovania filmovej hudby. Napriek obrovskej variabilite a neprehliadnuteľných rozdielov spoločným menovateľom minoritných tendencií tvorby filmovej hudby je obohatiť pohyblivý obraz o novú auditívnu dimenziu, ktorá rozširuje sféru významov a zmyslu a tak v konečnom dôsledku znásobuje estetickú účinnosť filmu. David vám počas workshopu vysvetlí pravidla a postupy pri tvorbe hudby k filmu, so zameraním na jeho špecifický prístup.

Komunikačný jazyk workshopu je slovenčina / angličtina a budú sa konať 20. augusta 2020 o 12:00 v priestoroch Kasární/Kulturparku (miestnosť upresníme neskôr).

Linka na prihlásenie sa na workshop

David Kollar (1983) – Rozprávať tónom, ukazovať obrazom – filmová hudba

Time

(Thursday) 12:00 - 12:50

Location

Kasárne/Kulturpark

Kukučínova 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X