august, 2020

22aug13:0013:50Ján Sudzina (SK) – How to be Successful (?) in contemporary music world (economical, law and personal aspects)Workshop 713:00 - 13:50 Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2

Event Details

Je absolventom fakulty riadenia, Ekonomickej univerzity Bratislava (DP Košice). Prešiel výkonnými i riadiacimi funkciami v rôznych odvetviach (VSŽ Košice, projekt EHMK 2013 Košice, a.i.). V roku 2001 založil hudobnú agentúru a vydavateľstvo Hevhetia, ktoré doposiaľ vydalo viac ako 280 titulov s umelcami z viac ako 40 krajín sveta. Založil a viedol hudobný časopis :HUDBA. Pod značkou ~HEVHETIAFEST organizuje sériu festivalov a podujatí (Košice, Budapešť, Paríž, Praha, a.i.).

Spolu s Krzysztofom Kobyłinskim a Grzegorzom Karnasom založili medzinárodný showcase pod názvom JazzBus. Člen viacerých medzinárodných networkov. Pravidelný účastník medzinárodných veľtrhov, konferencií a showcase (MIDEM, JAZZAHEAD, a.i.). Člen porôt v rôznych súťažiach (Voicingers, JazzJuniors, …)

Čo vás v škole učia o ekonomicko-právnom pozadí hudobného priemyslu? Ste dostatočne pripravený uspieť? Aj osobnostne? Sú vaše očakávania reálne? Ako s pohybovať v zákutiach odvetvia? Dá sa v súčasnom svete preraziť, alebo aspoň spokojne žiť? Je nevyhnutné prispôsobovať sa? Ak áno v akej miera a kde sa môže ocitnúť vaša hudobná a osobnostná identita a integrita? Čo je zaujímavé pre ľudí v branži? Poznáte reálne trápenia a problémy druhej strany rieky? Existuje v branži nepriateľ? Ak áno aj spoločný?

A ako s správať aby s vami alebo vašimi manažérmi mal niekto ochotu rozprávať? Ako pri tom nestratiť dôstojnosť a sebaúctu? Čo dnes znamenajú autorské práva a ako s nimi narábať?

Na to s pokúsime spolu nájsť východiskový bod cesty a dôstojný spôsob pohybu. Zaručený spôsob neexistuje, všetko sa neustále vyvíja a mení, ale súhrn reality, požadovaných zručností a správania ako aj pevný krok sa snáď odporučiť dá. Poradiť sa vám bude snažiť človek s viac ako 20 ročnými skúsenosťami v podmienkach neustálych zmien a turbulencií, vycvičený sériami nádejí a sklamaní, ale aj radosti z hudby, napredovania a priamy pozorovateľ zopár dobrých príkladov úspešných príbehov.

Time

(Saturday) 13:00 - 13:50

Location

Kasárne/Kulturpark

Kukučínova 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X