august, 2020

20aug16:0016:40Setkávaní se Zdeňkem K. SlabýmDocumentary movie16:00 - 16:40 Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2

Event Details

“Nobody else had such a fundamental influence on the direction of HEVHETIA like Zdeněk Slabý. His book A World of Other Music was not only a source of information for me, but also a way to discovering new worlds of music. When I started thinking about who I could seriously work with on setting up my :HUDBA magazine, he was the first who came to mind. Later on, when I had got to know him personally, I also realized why he was such a good writer of books for children. His eyes lit up, full of pure, childlike delight, when I brought him a new CD, and it was no different during our last meeting in his Prague flat last year. He was no longer able to come to our festival and give personal readings of his own brilliant works, but he was definitely with us in spirit. Just like he will always be present in the poetics of everything we do. Zdeněk, we’re going to miss you here very much! May you rest in peace!“ – Ján Sudzina adds to his status on FB.

Petr Slabý, son of Zdeněk K. Slabý, publicist and co-author of the book Svět jiné hudby (A World of Different Music) will be presenting a film recorded during a festival of reminiscences at Klub Kaštan, the UNIJAZZ stage.


Dokument zo spomienkového večera venovaného nedožitým deväťdesiatym narodeninám, významného českého spisovateľa Zdeňka Karla Slabého, hudobného publicistu a veľkého priateľa HEVHETIE.

„Nikto iný neovplyvnil smerovanie ~HEVHETIE takým zásadným spôsobom ako Zdeněk Slabý. Kniha Svět jiné hudby bola pre mňa zdrojom informácii a objavovania nových hudobných svetov. Prvým a zásadným spolupracovníkom, o ktorom som rozmýšľal pri zakladaní časopisu :HUDBA bol práve on. Neskôr keď som ho spoznal osobne, uvedomil som si prečo je tak dobrým autorom literatúry pre deti. Jas v jeho očiach plných priam detského nadšenia, keď som mu priniesol nové CD mu nechýbal ani pri našom poslednom stretnutí v jeho pražskom byte v minulom roku. Už sa nemohol zúčastniť autorského čítania jeho skvelých diel, ale jeho duch bol s nami. Tak ako bude stále prítomný v poetike všetkého čo robíme. Zdeněk budeš nám veľmi chýbať! Odpočívaj v pokoji !“ – status Jána Sudzinu na FB

Petr Slabý – syn Zdeňka K. Slabého, publicista, spoluautor knihy Svět jiné hudby uvedie film, ktorý bol natočený počas spomienkového festivalu v Klube Kaštan – scéna UNIJAZZ

Time

(Thursday) 16:00 - 16:40

Location

Kasárne/Kulturpark

Kukučínova 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X