Košickí Jazzabell zahrali skladby z debutového albumu

Jazzabell

Druhá séria koncertov Letného hudobného festivalu predstavila opäť aj domacich interprétov. Hudobný večer otvorila košická formácia Jazzabell, ktorá nedávno vydala svoj dvojcédečkový debut s jednoduchým názvom Jazzabell. Skladby z albumu zahrala pred domácim publikom. Aj keď dovolenková sezóna je v plnom prúde, na týchto sympatických Košičanov si našli priaznivci jazzu čas a koncertnú sálu Kasární/Kulturparku naplnili takmer do posledného miestečka.

Z bohatej účasti bola prekvapená aj samotná kapela a v úvodnej časti svojho vystúpenia pôsobili jej členovia na pódiu trošku strnulo. Predsa len veľké pódium a kvalitný zvuk sú oproti klubovému prostrediu veľkou zmenou aj pre interprétov. Počiatočná nervozita sa však rýchlo vytratila. Spokojnoť bola na oboch stranách, čo potvrdil aj líder Jazzabell Vladislav Mužak: „Koncert nám vyšiel. Sála bola až na pár stoličiek plná. A to sme začínali o šiestej popoludní, čo je podľa mňa na koncert skoro. Naša fanúšikovská základňa nás prišla podporiť.

Ku vydarenému koncertu košických Jazzabell sa vyjadril aj riaditeľ Letného hudobného festivalu Ján Sudzina: „Som veľmi rád, že je stále viac a viac čo vydávať v Košiciach. To pred rokmi, keď Hevhetia začínala nebola bežná vec. Dnes je tu veľa hudobných subjektov. Príkladom je aj formácia Jazzabell, ktorá za dva roky svojej existencie zaznamenala nebývalý rast. Svečia o tom aj vynikajúce recenzie na ich debutový album v Nemecku, Poľsku a Česku. Majú obrovský potenciál ďaľšieho rozvoja.“

foto: Tomáš Bachura

X