Maca (SK)

Debutový album slovenskej hudobníčky a herečky Marcely Vilhanovej, známej zo skupiny Sto Múch, či pôsobenia v Radošínskom naivnom divadle, s ambicióznym názvom Platňa roka, vychádza v týchto dňoch vo vydavateľstve Hevhetia.

Pochádza z Hriňovej. Má rada oslovenie Maca. V detstve sa venovala folklóru v Detskom folklórnom súbore Hviezdička. Na ZUŠ študovala hru na akordeón a v tejto činnosti pokračovala aj na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici. Takisto aj hru na saxofóne, hoci štúdium dokončila na Akadémii umení v Banskej Bystrici.

Počas vysokoškolských štúdií začala účinkovať v dychovej sekcii skupiny Too Much. Tam absolvovala ‚školu hudobného života‘ s Andrejom Šebanom, vplyvom ktorého sa, dovtedy po anglicky spievajúca kapela, premenovala na Sto Múch, začali spievať po slovensky a vydali tri albumy práve vo vydavateľstve Hevhetia.

V tej dobe začala Maca koketovať s divadelnými doskami v Bábkovom divadle na Rázcestí. Vďaka kapele Sto Múch si ju na Kremnických gagoch všimol v roku 2007 Stanislav Štepka z Radošinského naivného divadla a ponúkol jej ročné účinkovanie, ktoré trvá až dodnes. V SND hrá v predstavení „Aj kone sa strieľajú“ a v rámci LSS účinkuje v hre „Dvaja páni z Verony“.

Popri tom spolu s Petrou Humeňanskou a Katarínou Kozelkovou pôsobí v triu Bon Bon, v ktorom hrajú známe svetové hity prerobené do šansónovej podoby.

V roku 2014 začala pracovať na svojom debutovom albume, ktorý v týchto dňoch vychádza vo vydavateľstve Hevhetia s názvom Platňa roka.

X