Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling trio (PL)

Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio

Paweł Kaczmarczyk je jednym z najvýznamnejších mien súčasného poľského jazzu, čo potvrdili aj viacere medzinárodne rešpektované médiá. Fenomenálny klavírista a skladateľ vydal pod svojim menom niekoľko albumov vo významných európskych vydavateľstvách. Pri svojej tvorbe neustále hľadá nové kontexty. Album Something personal, ktorý už vydáva pod značkou vydavateľstva Hevhetia je výsledkom nazbieraných skúseností a odráža zrelosť a citlivosť prístupu. Je to akési rozprávanie o zvuku, zahrňujúce moderné improvizačné postupy na najvyššiej úrovni.

Paweł Kaczmarczyk aktívne vystupuje v po celom svete. Jeho koncerty sa odohrávajú v Európe, na americkom kontinente, v Afrike, v Ázii a Arabskom polostrove.

V minulosti ho bolo možné vidieť po boku svetovo známich umelcov ako napríklad Lee Konitz, Jon Christensen, Mino Cinelu, Emil Mangelsdorff, Poogie Bell, Hadrien Feraud, Eivind Aarset, Arild Andersen, Theodosii Spassov, Janusz Muniak, Piotr Wojtasik, Adam Pierończyk, and Zbigniew Namysłowski a mnoho ďalších.

V roku 2008 sa Paweł Kaczmarczyk prezentoval špeciálnymi koncertami na Letnom jazzovom festivale v Piwnici pod Baranami, kde jeho kapela Audiofeeling vystupovala spolu s vyníkajúcim hráčom na basu Bronisławom Suchanekom.

Rozhodujúci koncert však odohralo zoskupenie Audiofeeling počas festivalu Jazz-Meeting Berlin, na základe ktorého im riaditeľ nemeckého vydavateľstva ACT Siegfried Loch ponúkol spoluprácu.

Tretí autorský album Pawla Kaczmarczika s názvom Complexity in Simplicity bol už vydaný pod značkou ACT-u. Paweł Kaczmarczyk sa tak stal tretím poľským muzikantom v poradí (Tomasz Stańko and Marcin Wasilewski – ECM), ktorý vydával pod tak prestížnou značkou ako je ACT. V tom istom roku sa Paweł Kaczmarczyk objavil druhý krát na obálke časopisu Jazz Forum.

Skupina Audiofeeling trio hrala na mnohých známich miestach po celom svete, napríklad v nemeckých kluboch Unterfart v Mníchove, A-Trane v Berlíne. Takisto hrali aj na mnohých europskych festivaloch medzi ktoré partia 12 Points Jazz festival v Dubline, Lamantin Jazz festival v Szombthely v Maďarsku, Jazznica v Banskej Štiavnici a v koncertných sálach napr.: Minská koncertná sála v Bielorusku.

Za zvláštnu zmienku stojí účasť na jednom z najväčších jazzových festivalov v Európe – London Jazz festival a koncert v rádiu BBC.

Audiofeeling trio:

  • Paweł Kaczmarczyk – klavír
  • Jakub Dworak – basa
  • Dawid Fortuna – bicie
X