Jazzová omša a žalmy

Dátum a čas:
streda - 24. 06. 2015 - 19:00 - 20:30

Miesto konania:
Bazilika sv. Egídia


Jazzová omša predstavuje netradičné spojenie dvoch odlišných hudobných žánrov. Jednym z nich je gregorianský chorál v podaní košického Voces Gregorianae Cassovienses, ktorý mal pre vývin hudby v minulosti zásadný vplyv. Tým druhým je súčasný jazz so svojou improvizáciou ale aj zaužívanými postupmi v podaní Humenčana Adriána Harvana a prešovského zoskupenia AMC trio. Je to unikátne spojenie týchto odlišných hudobných svetov, pretože najmä gregoriánsky chorál sa len málokedy spája s inou hudobnou produkciou.

Interpreti ponúknu v Bazilike sv. Egídia spojenie práve týchto dvoch hudobných žánrov. Melódie gregoriánskeho chorálu s meditatívnou melódiou, viažucou sa na biblický text a prelínanie s jazzovými improvizáciami, v ktorých rezonuje a doznieva ich posolstvo.

V roku 2014 sa práve v rámci Letného hudobného festivalu Hevhetia predstavili s týmto programom prví dvaja zo súčasnej trojice interpretov v košickom Dóme sv. Alžbety. Ten sa divákom a poslucháčom podarilo zaplniť do posledného miestečka. Na konci Jazzovej omše sa loďami katedrály ozýval neutíchajúci potlesk.

Vstupné: 5 €

Linka na predpredaj: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/3601/jazzova-omsa-a-zalmy


Poloha na mape

Loading Map....

X