Otto Hejnic trio

Otto Hejnic trio

Dátum a čas:
streda - 26. 08. 2015 - 20:30 - 22:00

Miesto konania:
Kaviareň Foxford


Otto Hejnic je hráč na bicie nástroje, conga, perkusie, piano. Je to skladateľ a fotograf. Absolvoval Pražské štátne konzervatórium (bicie a klavír) u profesofa Veselého. Pre svoj osobitý štýl, veľkú originalitu a univerzálnosť je často vyhľadávaným bubeníkom. Pôsobil vo veľkom počte hudobných telies a ako sideman nahral okolo 30 CD. Pravidelne koncertuje v Česku, Európe a USA.

V roku 1997 získal štipendium na štúdiá na Berkelee School of Music. V deväťdesiatych rokoch bol predvádzacím hráčom na Yamaha Drums Workshop a učiteľom na International School of Music and Fine Arts Prague (ISMFA).

V priebehu rokov 2000 – 2005 hrál v USA s hráčmi ako Joe Rybczyk jr., Jason Fraticelli, Gustavo Carucci, Marcin Garbulinsky, Ben Meigners,
Steve Reagele, atď. V roku 2004 nahral album Live from New Orleans.

V roku 2010 vytvoril hudbu k divadelnej hre Sleeping Around pre Strašnické divadlo. Pravidelne vystavuje svoje fotografie (Liberecká galérie, kaviareň a výstavná sieň, Praha-Galérie Rock Cafe, Galérie Cafe Obzor Rudná, atď.)

V roku 2012 natočil so svojim triom kritikmi veľmi vysoko oceňovaný debutový album One. V seprembri 2014 vydalo trio druhý album Standards One. Spoluhráčmi Otta Hejnica sú kontrabasista Josef Fečo a pianista Ondrej Krajňák.

V roku 2013 zložil hudbu k filmovému dokumentu Josefa Abrháma ml. s názvom Hotelier. Vo filme hrali Pavel Landovský, Vladimír Pucholt, Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Jan Kačer a ďalší. Film bol v roku 2014 nominovaný a ocenený na mnohých festivaloch, vrátane cien Český lev.

V januári 2014 natočil s Rajnosek B.and album For You, ktorý bol ocenený ako ako najlepší český smoothjazzový album. S legendárnym klavíristom a skladateľom Karlom Růžičkom a jeho BigBandom natočil päť skladieb na novom slbume, ktorý vyšiel v auguste 2014.

Vstupné: 10 €

Predpredaj vstupeniek na dvojkoncert (Daniel Goyone & Tierry Bonneaux): http://bit.ly/1LZRE1u


Poloha na mape

Loading Map....

X