WARS & KAPER – DeconstructiON – Pawel Kaczmarczyk Audiofeeling Trio, DJ Krime a VJ Huberte Kaszycki (PL)

Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio

Dátum a čas:
streda - 15. 06. 2016 - 20:00 - 22:00

Miesto konania:
Kunsthalle / Hala umenia Košice


WARS & KAPER – DeconstructiON – je nielen spojením koreňov poľského jazzu, tkvejúcich hlboko vo filmovej hudbe dvoch veľkých skladateľov Henryka Warsa a Bronisława Kapera, ktorá bola často interpretovaná gigantmi jazzu, ako napríklad John Coltrane či Miles Davis s hudbou tu a teraz. Nie sú to len do uší sa derúce krásne slovanské melódie nakreslené modernou ceruzkou.

Je to tiež hľadanie prieniku medzi DJ-om a aurou skustického tria. Je miestom, kde súčasný groove a motorika klavírneho tria medzi sebou nesúťažia, ale tvoria prirodzený most medzi tým čo je staré a moderné. Ako Ying a Yang. Veľká rovnováha sily.

Pre mňa osobne je obrovským zadosťučinením, že sa umelec akým je Pawel Kaczmarczyk stal súčasťou našej rodiny menom ~HEVHETIA, že po skúsenosti s významným svetovým labelom ACT hľadá, a verím, že našiel, ďalšiu perspektívu a rozvoj práve u nás.

Bronislaw Kaper a Henryk Wars sú jedni z prvých Poliakov, ktorí zanechali hlboké stopy v Hollywoode a stali sa spolutvorcami úspechov amerického filmu a takzvanej zlatej epochy Hollywoodu. Ich kompozície zazneli vo viac ako dvesto amerických produkciách od 30. do 60. rokov. Fanúšikovia Milesa Davisa a Johna Coltranea môžu byť prekvapení, že slávne jazzove štandardy “On Green Doplhin Street” a “Invitation” napísal Bronislaw Kaper.

Projekt je predzvesťou filmového festivalu Art Film Fest a je tiež slovenskou premiérou albumu s rovnakým názvom. Svetovú premiéru mal tento projekt 26. mája 2016 počas najväčšieho festivalu filmovej hudby v Krakove.

Ako support sa predstaví nemenej známy český basgitarista Pavel Jakub Ryba s gitaristom Mirkom Linkom.


Poloha na mape

Loading Map....

X