Ján Sudzina (1966) - How to be Successful (?) in contemporary music world (economical, law and personal aspects)

TERMÍN WORKSHOPU: 22. AUGUST, 13:00, Kasárne/Kulturpark

Je absolventom fakulty riadenia, Ekonomickej univerzity Bratislava (DP Košice). Prešiel výkonnými i riadiacimi funkciami v rôznych odvetviach (VSŽ Košice, projekt EHMK 2013 Košice, a.i.). V roku 2001 založil hudobnú agentúru a vydavateľstvo Hevhetia, ktoré doposiaľ vydalo viac ako 280 titulov s umelcami z viac ako 40 krajín sveta. Založil a viedol hudobný časopis :HUDBA. Pod značkou ~HEVHETIAFEST organizuje sériu festivalov a podujatí (Košice, Budapešť, Paríž, Praha, a.i.).

Spolu s Krzysztofom Kobyłinskim a Grzegorzom Karnasom založili medzinárodný showcase pod názvom JazzBus. Člen viacerých medzinárodných networkov. Pravidelný účastník medzinárodných veľtrhov, konferencií a showcase (MIDEM, JAZZAHEAD, a.i.). Člen porôt v rôznych súťažiach (Voicingers, JazzJuniors, ...)

Čo vás v škole učia o ekonomicko-právnom pozadí hudobného priemyslu? Ste dostatočne pripravený uspieť? Aj osobnostne? Sú vaše očakávania reálne? Ako s pohybovať v zákutiach odvetvia? Dá sa v súčasnom svete preraziť, alebo aspoň spokojne žiť? Je nevyhnutné prispôsobovať sa? Ak áno v akej miera a kde sa môže ocitnúť vaša hudobná a osobnostná identita a integrita? Čo je zaujímavé pre ľudí v branži? Poznáte reálne trápenia a problémy druhej strany rieky? Existuje v branži nepriateľ? Ak áno aj spoločný?

A ako s správať aby s vami alebo vašimi manažérmi mal niekto ochotu rozprávať? Ako pri tom nestratiť dôstojnosť a sebaúctu? Čo dnes znamenajú autorské práva a ako s nimi narábať?

Na to s pokúsime spolu nájsť východiskový bod cesty a dôstojný spôsob pohybu. Zaručený spôsob neexistuje, všetko sa neustále vyvíja a mení, ale súhrn reality, požadovaných zručností a správania ako aj pevný krok sa snáď odporučiť dá. Poradiť sa vám bude snažiť človek s viac ako 20 ročnými skúsenosťami v podmienkach neustálych zmien a turbulencií, vycvičený sériami nádejí a sklamaní, ale aj radosti z hudby, napredovania a priamy pozorovateľ zopár dobrých príkladov úspešných príbehov.

Najneskorší možný termín prihlásenia je 31. júl 2020.

  • Hudobné schopnosti

    V nasledujúcich riadkroch prosím definujte vaše hudobné vzdelanie, vami preferovaný nástroj a hráčske schopnosti a skúsenosti. Tieto údaje nám pomôžu lepšie štruktúrovať priebeh workshopov. Ďakujeme.
  • Popíšte svoje hráčske schopnosti, zručnosti, členstvo v hudobných zoskupeniach, či účasť v hudobných súťažiach.
X